Stal nie sprawiła w Kielcach sensacji

0
161

VIVE Tauron Kielce – SPR Stal Mielec 35:23 (19:10)

Wtorkowe starcie najlepszej drużyny Europy ze Stalą Mielec mogło mieć tylko jednego faworyta. Mielczanie nie zamierzali się jednak poddać i od samego początku walczyli jak tylko potrafili.

Inicjatywę od pierwszego gwizdka przejęli jednak gospodarze, którzy po zabójczych kontrach objęli prowadzenie 5:2. Z każdą minutą przewaga kielczan stawała się coraz bardziej wyraźna i osiągnęła nawet siedem bramek, lecz wtedy do zrywu rzucili się podopieczni Łukasza Rybaka i Tomasza Sondeja, którzy w bardzo krótkim czasie zniwelowali straty do dwóch oczek, a to głównie zasługa Łukasza Janysta, zdobywcy sześciu bramek oraz Sergeya Dementeva i Michała Krygowskiego, którzy zagrali bardzo dobre zawody trafiając do bramki rywala każdy po cztery razy.

Mimo to zwycięzcy Ligi Mistrzów nie pozostawili złudzeń po pierwszej połowie i do szatni schodzili przy pewnym prowadzeniu 19:10.

Druga odsłona to również gra kontrolowana przez „żółto-biało-niebieskich”, aczkolwiek „Czeczeńcy” nadal się nie poddawali, a w bramce bardzo dobrze spisywał się Grzegorz Barnaś, który między słupkami mieleckiej bramki wystąpił od samego początku. Świetnie funkcjonowało również to, z czego Stal słynie, czyli skrzydła nakręcane przez wcześniej wspomnianego Łukasza Jansyta, Pawła Wilka (4 bramki) i Michała Chodarę (1 bramka).

Ostatecznie jednak mecz zakończył się wygraną podopiecznych Talanta Dujszebajewa 35:23.

Starciem tym Stal zakończyła maraton czterech spotkań w 12 dni, lecz mimo przegranej trenerzy, zawodnicy, jak i kibice mogą być zadowoleni, ponieważ gra wyglądała o wiele lepiej niż w Płocku. Udało się również po części zniwelować błędy, które pojawiły się w meczu z Elblągiem.

Teraz mielczanie będą mogli nieco odetchnąć, gdyż kolejny mecz czeka ich dopiero 30. września u siebie z Gwardią Opole, a my już teraz serdecznie na to spotkanie zapraszamy!

 

Vive Tauron: Szmal, Markowski – Vujović 2, Walczak 1, Reichmann 4, Chrapkowski, Aguinagalde 2, Bielecki 6, Jachlewski 3, Strlek 6, Lijewski 2, Jurkiewicz 3, Paczkowski, Zorman 1, Djukić 4 (1/1)

Karne: 1/1
Kary: 8 min. (Walczak – 4 min., Djukć – 2 min., Chrapkowski – 2 min.)
Trener: Talant Dujszebajew

Stal: Banaś – Wilk 4, Krępa, Janyst 6, Wypych, Kłoda, Kubisztal 1, Kirilienko 3, Dementiew 4, Basiak, Kawka, Krygowski 4, Chodara 1, Krupa
Trenerzy: Łukasz Rybak i Tomasz Sondej
Karne: 1/3
Kary: 2 min. (Kubisztal – 2 min.)

Sędziowali: Andrzej Kierczak (Pielgrzymowice), Tomasz Wrona (Kraków)

 

Rzeszut Norbert

SPR Stal Mielec S.A.