Stal wysoko pokonuje KSZO!

0
171

Nie tak dawno mielczanie sparowali w Przemyślu z pierwszoligowym Czuwajem i nieoczekiwanie przegrali. Co prawda było to tuż po Memoriale im Antoniego Weryńskiego oraz treningu biegowym dzień wcześniej, w związku z czym mecz z KSZO miał dać odpowiedź, czy był to tylko wypadek przy pracy.

Pierwsza połowa była jednak dosyć wyrównana, a w mieleckich szeregach po raz kolejny we znaki rywalom dawali się min. Oleksandr Kyrylenko i Michał Krygowski. Bardzo dobrze pracowały również nasze skrzydła, a Piotrek Krępa na kole również nie próżnował. Mimo to po 30. minutach był remis po 17.

Druga odsłona to już jednak całkowita dominacja „biało-niebieskich”. Mimo indywidualnego krycia naszego środkowego rozgrywającego ciężar gry na swoje barki wzięli inni zawodnicy raz po raz powiększając przewagę. Nie było by to oczywiście możliwe bez wyśmienitej postawy Krzysztofa Lipki w bramce. Ostatecznie „Czeczeńcy” zwyciężyli 37:29 udowadniając tym samym, że porażka w Przemyślu to był jednak tylko wypadek przy pracy.

Rewanż już s środę (31. sierpień) o 18:30 w Mielcu.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. – SPR Stal Mielec 29:37 (17:17)

KSZO: Piątkowski, Szewczyk – Jabłoński, Jeżyna 3, Cukierski, Piwnik, Król 2, Czuwara 2, Goliszewski 2, Afanasjew 4, Kazhaneuski 7, Karol Kieloch, Kamil Kieloch 6, Kwiatkowski, Antolak 2, Rutkowski 1
Trenerzy: Aleksander Malinowski i Tomasz Radowiecki

SPR Stal: Basiak, Lipka, Łukawski – Wilk 5, Krępa 7, Wypych 1, Kłoda 2, Kyrylenko 6, Dementew, Basiak 4, Kawka 3, Krygowski 4, Chodara 4, Rusin 1
Trenerzy: Łukasz Rybak i Tomasz Sondej