Stal ponownie wysoko pokonuje KSZO!

0
197

Rewanżowe starcie z KSZO zaplanowane zostało jako przedostatni sprawdzian Stali przed nadchodzącym sezonem. Tydzień temu w Ostrowcu „Czeczeńcy” zwyciężyli 37:29.

W spotkaniu tym zadebiutowali już oficjalnie „nowi-starzy” zawodnicy, czyli Marcin Basiak oraz Dariusz Kubisztal.
Od samego początku inicjatywę na boisku przejęła Stal szybko obejmując prowadzenie 3:0. Bezpieczna przewaga utrzymywała się przez bardzo długi czas, lecz w końcówce po niewymuszonych błędach goście zdołali zbliżyć się na rezultat 10:9, aczkolwiek i tak to „biało-niebiescy” schodzili do szatni przy prowadzeniu 13:11.

W drugiej odsłonie nadal świetnie funkcjonowało to z czego Stal słynie najbardziej, czyli skrzydła. Dodatkowo z drugiej linii bramkę rywali regularnie ostrzeliwał Michał Wypych, i to skutecznie dzięki czemu z minuty na minutę mielczanie powiększali swoją przewagę ostatecznie wysoko zwyciężając 35:25.

W piątek o 18:00 czeka nas ostatni sparing w tym okresie przygotowawczym, rywalem będzie Czuwaj Przemyśl. Serdecznie zapraszamy!

SPR Stal Mielec – KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 35:25 (13:11)

SPR Stal: Wilk 4, Krępa 2, Janyst 4, Wypych 5, Kłoda 2, Kyrylenko 1, Dementev 2, Basiak 2, Kawka, Krygowski, Kubisztal 2, Chodara 5, Lipka, Rusin 1, Krupa 5, Łukawski, Barnaś
Trenerzy: Łukasz Rybak i Tomasz Sondej

KSZO: Piątkowski, Kazhaneuski 6, Jeżyna 1, Miecznikowski, Goliszewski 2, Król 1, Czuwara 4, Piwnik, Kwiatkowski 5, Antolak 5, Rutkowski 1, Kieloch
Trenerzy: Aleksander Malinowski i Tomasz Radowiecki