Pewnie wygrany pierwszy sparing w sezonie!

0
191

Z dniem dzisiejszym nasz zespół rozpoczął kolejny etap przygotowań do nowego sezonu, który opierać się będzie na grach sparingowych.

Naszym pierwszym rywalem był Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, czyli beniaminek ekstraklasy z którym przyjdzie nam się zmierzyć również w lidze.
Niestety Tomasz Sondej oraz Łukasz Rybak nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników, gdyż na Mistrzostwach Europy do lat 20 przebywa Wiktor Kawka, a Michał Wypych jest kontuzjowany.
Gościnnie za to ponownie w barwach Stali wystąpił Darek Kubisztal.
Już od pierwszych minut gościom we znaki zaczął dawać się dzisiejszy jubilat – Jakub Kłoda, który popisywał się niezwykle mocnymi rzutami, na które recepty nie mogli znaleźć bramkarze Piotrkowianina, łącznie po rzutach Kuby w tym spotkaniu skapitulowali 9 razy!
Pierwsza połowa całkowicie przebiegała po myśli Stali, która przez cały czas prowadziła. Dopiero w końcówce podopieczni Rafała Przybylskiego zdołali wyrównać rezultat (12:12), aczkolwiek do szatni obie ekipy i tak schodziły przy prowadzeniu gospodarzy 13:12.
Druga odsłona w dalszym ciągu była pod kontrolą „biało-niebieskich” w której to cztery bramki zdobył wracający do Stali – Marcin Basiak. Swoje dorzucili jeszcze Oleksandr Kyrylenko, Łukasz Janyst, no i oczywiście Jakub Kłoda. Szansę debiutu dostał również nasz nowy bramkarz – Grzegorz Barnaś, który wraz z Hubertem Łukawskim zaliczył kilka dobrych interwencji, podobnie jak niezawodny Krzysiek Lipka w pierwszej odsłonie.
Ostatecznie inauguracyjna gra kontrolna w tym sezonie zakończyła się pewnym zwycięstwem Stali 26:22, a na kolejne mecze nie trzeba będzie długo czekać, gdyż już w najbliższy piątek i sobotę rozegrany zostanie Memoriał im. Antoniego Weryńskiego z udziałem takich drużyn jak: Tatran Presov, ZTR Zaporoże i Górnik Zabrze.
SPR Stal Mielec – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 26:22 (13:12)
SPR Stal: Barnaś, Wilk, Krępa 1, Janyst 4, Gasin M., Gasin P., Kłoda 9, Kyrylenko 4, Basiak 4, Krygowski 3, Kubisztal (gościnnie), Chodara 1, Lipka, Rusin (junior), Łukawski
Trener: Łukasz Rybak i Tomasz Sondej

Piotrkowianin: Banisz, Procho, Schodowski, Woynowski 4, Swat 1, Nastaj, Szczukocki 4, Andreou 1, Pożarek 2, Krawczenko 2, Tórz 3, Makowiejew 4, Góralski, Wędrak 1

Trener: Rafał Przybylski