Kadra U-20 z Wiktorem Kawką w najlepszej ósemce w Europie!

0
211

Młodzieżowa reprezentacja Polski w swym trzecim występie w mistrzostwach Europy odniosła drugie zwycięstwo. Wygrana nad Serbią 33:27 (16:12) oznacza awans Biało-czerwonych do drugiej rundy turnieju, a zarazem najlepszej ósemki Starego Kontynentu.

– Plan, który sobie założyliśmy przed mistrzostwami, czyli zwycięstwa nad Szwajcarią i Serbią, wykonaliśmy. Żałuję, że z Francją trochę bardziej nie powalczyliśmy. Podstawą naszego awansu jest kolektywna gra zespołu, dobra postawa w obronie i obrana taktyka – podsumował trener Rafał Kuptel.

Polacy w następnej fazie mistrzostw zagrają (2 i 3 sierpnia)  z dwoma najlepszymi drużynami grupy B, czyli z Hiszpanią i Islandią. To bardzo silne zespoły. Islandia w kwalifikacjach do MME pokonała w grupie Polskę, a Hiszpanie rok temu dwukrotnie towarzysko wygrali z naszą reprezentacją. Warto dodać, że rok temu w MŚ juniorów Francja (tegoroczny grupowy rywal Biało-czerwonych w MME) zdobyła złoty medal, Islandia brązowy, a 4.miejsce zajęła Hiszpania.

SERBIA – POLSKA 27:33 (12:16)
POLSKA: Wiśniewski, Zając – Salacz, Pietruszko, Bis 2, Sićko 7, Rolka 1, Netz 3, Judycki, Kawka 1, Skuciński, Siwak 5, Moryń 2, Moryto 12, Mosiołek, Lemaniak.
Sędziowali: Bolic, Hurich (Austria).