IX Memoriał Antoniego Weryńskiego o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego i Starosty Powiatu Mieleckiego-podsumowanie pierwszego dnia [ZDJĘCIA]]

0
244

Za nami pierwszy dzień zmagań drużyn SPR Stal Mielec, KH Koprivnice, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski oraz MKS Padwa  Zamość.

O 15:30 oficjalnego rozpoczęcia turnieju dokonał Wiceprezydent Miasta Mielca- Paweł Pazdan i wtedy też zabrzmiał pierwszy gwizdek meczu.

Na boisko wbiegły drużyny- SPR Stal Mielec oraz MKS Padwa Zamość.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Obydwa zespoły postawiły na szybkie akcje i wznowienia. W ósmej minucie na tablicy widniał wynik 4:4. Po nieudanym podaniu w kontrze Miljana Ivanović goście przechwytują piłkę i wysuwają się na prowadzenie. Różnica bramek nie przekracza dwóch. Po emocjonującej połowie SPR Stal Mielec prowadzi z MKS Padwa Zamość 14:13.

Początek drugiej połowy to pokaz sił gospodarzy. Po bramkach Dimy Smolikau, Kacpra Adamczuk, Kosty Petrović, Miljana Ivanović i Bartka Wojdak Stal prowadzi 20:14.

W kolejnych minutach meczu Zamość próbował odrabiać straty, ale przewaga nadal była po stronie gospodarzy.

W 28 minucie z kontry rzuca Rafał Krupa, który w końcówce meczu zdobywa aż cztery bramki, co w rezultacie sprawia, że mecz kończy się zwycięstwem SPR Stal Mielec 31:25.

SPR Stal Mielec- MKS Padwa Zamość: 31:25 (14:13)

SPR Stal Mielec: Dekarz, Procho, Wilk 1, Monczka 1, Sobut 1, Sobczyk, Pribanić 2, Wołyncew 2, Smolikau 4, Chodara 1, Adamczuk 2, Osmola, Petrović 3, Wojdak 6, Ivanović 3, Krupa 5

MKS Padwa Zamość: Gawryś, Adamczuk, Sałach, Dębiec, Puszkarski 5, Szymański 3, Fugiel S. 3, Mehdizadeh, Kłoda, Małecki, Kozłowski, Mchawrab 3, Olichwiruk 3, Fugiel T. 3, Pomiankiewicz 3, Obdydź 1, Bajwoluk 1, Proć

Więcej zdjęć w naszej galerii: galeria

Drugim meczem rozegranym pierwszego dnia Memoriału było starcie KH Koprivnice z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

Od samego początku pierwszej połowy mecz był bardzo dynamiczny i wyrównany. Mogliśmy zaobserwować piękne akcje, zarówno po jednej i drugiej stronie boiska.

W piątej minucie, po bramce Misiołka i dwóch bramkach Swata Piotrkowianin wysuwa się na prowadzenie. W kolejnych etapach meczu drużynie z Czech ciężko odrobić straty, ale mecz jest bardzo ciekawy i obydwie drużyny  na boisku dają z siebie wszystko.

Pierwsza połowa kończy się zwycięstwem Piotrkowianina 22:19.

Druga połowa zaczyna się dwiema bramkami dla zespołu z Piotrkowa, co jeszcze bardziej zwiększa Ich przewagę nad zespołem z Czech.

Dopiero w 38. minucie Koprivnice próbują dogonić Piotrkowianina, który traci cztery bramki. Na tablicy widnieje wtedy wynik 27:25 dla Piotrkowa.

W 50. minucie fenomenalna gra Piotrkowianina powoduje, że zespół zdobywa bramkę za bramką i zwiększa swoją przewagę nad rywalem.

Mecz kończy się zwycięstwem Piotrkowianina 42:34.

KH Koprivnice- Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: 34:42 (19:22)

KH Koprivnice: Gres 6, Polcar 1, Jezek 2, Brito 6, Bukovsky 2, Grizelj 10, Cadra 2, Hanus 4, Zima, Petrik, Knesl 1, Cab, Cepica

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Ligarzewski, Wawrzyniak 1, Matyjasik 3, Sadowski 4, Babicz 4, Swat 11, Doniecki 4, Czmurski, Mosiołek 3, Kot, Sttolarski 4, Surosz 3, Szopa 1, Pożarek 1, Pocześny 3

Partnerami IX Memoriału jest Województwo PodkarpackieMiasto MielecPZL Mielec.

Patronem turnieju jest Powiat Mielecki.

Sponsorzy Memoriału: Elrob, Kronospan, Arras, Euro-Eko oraz Autopart.

Partnerzy Medialni: RDN Małopolska, Handballnews.pl, WP Sportowe Fakty, W Cieniu Jupiterów, Korso.pl, RzeSport.pl, TVP 3 Rzeszów, nowiny24, Polskie Radio Rzeszów, Radio Leliwa, Nowiny – gazeta codzienna oraz Korso – tygodnik regionalny.

Na naszym turnieju nie zabrakło atrakcji dla dzieci, które dzięki Miastu Mielec mogły pokolorować obrazki z naszym miastem: