Rezerwy z pierwszym zwycięstwem w 2. lidze!

0
97

W ubiegły wtorek nasz drugi zespół wznowił rozgrywki 2. ligi, a rywalem podopiecznych Marcina Basiaka był zespół prowadzony przez Mariusza Jurasika – NLO SMS II ZPRP Kielce, który w pierwszej rundzie rozgrywek zwyciężył w Mielcu 34:26.

Mielczanie mięli więc doskonałą szansę do rewanżu, lecz na początku to gospodarze byli stroną dominującą. Po kilku minutach karty się jednak odwróciły i to „Biało-Niebiescy” objęli prowadzenie, którego do przerwy jednak nie utrzymali, gdyż do szatni schodzili przy remisie 17:17.

Druga odsłona również była bardzo wyrównana, lecz to Stal prowadziła przez jej większą część. Końcówka mogła być nerwowa, lecz ostatecznie zespół Marcina Basiaka składający się głównie z juniorów odniósł pierwsze zwycięstwo w 2. lidze, co bardzo cieszy, gdyż początek rozgrywek dla większości z tych chłopaków był pierwszym zderzeniem z seniorską piłką ręczną, co mamy nadzieję zaprocentuje w przyszłości.

NLO SMS II ZPRP Kielce – Stal II Mielec 30:34 (17:17)

Stal II: Witkowski – Dzierga, Rusin 9, Osmoła 3, Wilk, Nadzieja 1, Chudzik 1, Batko 2, Kilian, Jacek 1, Paleń, Ziomek 4, Mrozik 2, Kozioł 3, Styczeń 8.