Fantastyczny mecz! Handball Stal Mielec w pięknym stylu wygrywa z SMS ZPRP I Kielce [RELACJA]

0
444

Takich meczów chcemy więcej! Handball Stal Mielec w fantastycznym stylu pokonała SMS ZPRP I Kielce i z kompletem zwycięstwem przewodzi w tabeli Ligi Centralnej.

Wynik nie pozostawia żadnych wątpliwości. O ile przed meczem pisaliśmy, że Kielce to zespół młody i utalentowany, a przede wszystkim prowadzony przez Mariusza Jurasika, to jednak siła mielczan w tym meczu była dla nich zbyt ogromna.

Podopieczni trenera Roberta Lisa przewagę mieli właściwie od początku meczu. Po pięciu minutach było 3:0, po dziesięciu 6:3, a po kwadransie przewaga urosła już do wyniku 9:5. Tak naprawdę mielczanie górowali we wszystkich aspektach rzemiosła piłki ręcznej. Od bramki, poprzez grę w obronie, a na skutecznym wykończeniu akcji kończąc.

Dość powiedzieć, że do końca pierwszej połowy kielczanie rzucili już tylko 7 bramek. Stal w tym samym czasie rzuciła ich 11 i na przerwę schodziła z bardzo solidną przewagą 20:12.

W drugiej połowie ta przewaga już tylko rosła. Świetne zawody rozgrywał Paweł Podsiadło, który w kolejnym meczu z rzędu był najlepszym strzelcem Handball Stali Mielec. Wsparcie miał jednak właściwie z każdej pozycji, bo w zdobyczach bramkowych kroku dootrzymywali mu kołowy Mikołaj Kotliński (7 bramek) i skrzydłowy Jakub Sikora (6 bramek).

Tak naprawdę już w 40.minucie stało się jasne, że mielczanie tego zwycięstwa na pewno nie wypuszczą. Prowadzili wówczas 29:17 i zapowiadało się na rekordową wygraną w tym sezonie. Tak też się stało. Pękła słynna „czterdziestka” (ponad 40 bramek zdobytych) i Handball Stal Mielec wygrała z SMS ZPRP I Kielce 44:25.

Handball Stal Mielec – SMS ZPRP I Kielce 44:25 (20:12)

Stal: Dekarz, Błażejewski 1, Królikowski – Janus 1, Podsiadło 8, Mrozowicz, Ruhnke 5, Kotliński 7, Graczyk 1, Wołyncew 5, Stefani 3, Sikora 6, Osmola 2, Głuszczenko 2, Cacak 1, Taresevich 2. Trener Robert Lis.

SMS: Kosmal, Kaleta – Chłopek 1, Latosiński 7, Dorsz, Kula, Tobera 1, Flak 2, Sondej 4, Marzec, Wojsa, Kupis 4, Rugała 2, Szczepański 4. Trener Mariusz Jurasik.