Nie żyje legenda naszego klubu. Robert Zawada zmarł w wieku 79 lat

0
302

Mamy do przekazania bardzo smutną informację. Dziś w godzinach porannych zmarła legenda naszego klubu Pan Robert Zawada.

Robert Paweł Zawada (ur. 7 czerwca 1944 w miejscowości Jedlnia-Letnisko) – sportowiec, były polski szczypiornista, uczestnik Letnich Igrzysk Olimpijskich w 1972 roku (był to pierwszy awans polskich piłkarzy ręcznych do rozgrywek olimpijskich). Zawodnik polskiej reprezentacji narodowej, Wybrzeża Gdańsk i SPR Stali Mielec, z którą w 1975 r. jako kapitan zdobył tytuł wicemistrza Polski oraz Puchar Polski w 1971 roku. Pierwszy polski zawodnik piłki ręcznej, który przekroczył liczbę stu występów reprezentacyjnych. Były trener (w latach 1997–1999 i 2001–2004), a następnie równie kierownik Tauron Stali Mielec.

Za miesiąc obchodziłby 80-te urodziny. Rodzinie i bliskim składamy najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia.