Nowa hala sportowa dla II LO w Mielcu

0
23

Nowa sala gimnastyczna dla II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu: Inwestycja na rzecz aktywności i rozwoju uczniów

Przy II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika powstanie nowoczesna sala gimnastyczna. Ma ona powstać w miejscu gdzie obecnie zlokalizowane są asfaltowe boiska do gier zespołowych.

Ta inwestycja ma na celu stworzenie lepszych warunków dla uczniów, zarówno pod względem nauki, jak i aktywności fizycznej. Minął właśnie termin składania ofert na wykonanie tego obiektu. Do starostwa wpłynęło aż 11 ofert.

Na wykonanie zadania pozyskano środki z programu Polski Ład w wysokości 11 mln pln. Całość inwestycji oszacowano na kwotę blisko 16 mlm pln.

-Inwestycja ta jest bardzo ważnym krokiem na rzecz fizycznego rozwoju uczniów i poprawy jakości edukacji w Mielcu – powiedział Andrzej Bryła, Wicestarosta Mielecki. -Cieszymy się, że II LO otrzyma nowoczesną salę gimnastyczną, która spełni oczekiwania zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

O nowej sali gimnastycznej

1. powierzchnia użytkowa: nowy obiekt będzie miał około 1900 m² powierzchni użytkowej;
2. wysokość hali: minimum 7 metrów, aby umożliwić odbywanie zawodów sportowych na poziomie krajowym;
3. funkcjonalność: sala sportowa będzie służyć nie tylko do ćwiczeń i gier zespołowych, ale także do wystawiania przedstawień teatralnych czy organizowania innych imprez rozrywkowych;
4. widownia: na około 260 miejsc siedzących;
5. trybuny wysuwane: przy sali gimnastycznej znajdą się miejsca na trybuny wysuwane dla około 90 widzów;
6. podział sali: możliwość podzielenia sali na trzy części, z których każda może pomieścić małe boisko do gry w koszykówkę.

Dlaczego to ważne?

1/ Lepsze warunki edukacyjne: nowa sala gimnastyczna pozwoli na organizację lekcji w bardziej przestronnym i nowoczesnym otoczeniu.
2/ Rozwój sportowy: uczniowie będą mieli dostęp do profesjonalnej przestrzeni do ćwiczeń, co może przyczynić się do ich rozwoju sportowego.
3/ Imprezy szkolne : sala będzie miejscem nie tylko dla zajęć lekcyjnych, ale także dla różnych wydarzeń szkolnych.

Według przyjętego przez starostwo harmonogramu roboty budowlane winny rozpocząć się w czerwcu bieżącego roku. Inwestycja ma być oddana do użytkowania pod koniec przyszłego roku. Nie wykluczone, że będzie to jednak początek roku szkolnego 2025/2026.