Kolejna Podstacja Pogotowia Ratunkowego

0
82

W miniony wtorek (12 września) uroczyście podpisana została umowa na remont i rozbudowę budynku przyszłej Podstacji Pogotowia Ratunkowego w Borowej.

W uroczystości podpisania dokumentu uczestniczył również Starosta Mielecki – Stanisław Lonczak. Całkowicie zmodernizowany i rozbudowany budynek, który dotąd służył tamtejszej straży pożarnej, będzie dostosowany do współczesnych wymogów ratownictwa medycznego z opcją garażową dla stacjonującego tam pojazdu. Umowa, której wartość opiewa na kwotę 1,8 mln PLN przewiduje realizację inwestycji w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Obiekt ma być gotowy w sierpniu przyszłego roku.

Dla naszego Pogotowia ta inwestycja jest krokiem ku unowocześnieniu bazy lokalowej, socjalnej dla zespołów, które będą tutaj stacjonować i właśnie w gminie Borowa służyć pomocą mieszkańcom tego terenu, ale także gmin ościennych. Czas dotarcia do celu w odpowiedzi na wezwanie jest bardzo istotny, bo decyduje o zdrowiu i życiu ludzkim. To udogodnienie, którym niedługo będziemy się mogli cieszyć, usprawni naszą pracę, a to przełoży się na lepszą efektywność – podsumował dr n. med. Grzegorz Gałuszka, dyrektor Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.