Paweł Wilk odznaczony przez Ministra Sportu

0
128

W środę (23 sierpnia) w Ministerstwie Sportu miała miejsce doniosła uroczystość. Paweł Wilk, który po 25 latach gry w barwach Stali Mielec zakończył karierę, został odznaczony przez Ministra Kamila Bortniczuka. Legendarny zawodnik otrzymał również nagrodę od Posła na Sejm RP Fryderyka Kapinosa.

Paweł Wilk podczas XI Memoriału im. Antoniego Weryńskiego zakończył swoją 25-letnią karierę sportową. To bez wątpienia jedna z najbardziej zasłużonych postaci w całej historii mieleckiego szczypiorniaka. Jego największym sukcesem było zdobycie w barwach Stali Mielec brązowego medalu mistrzostw Polski w 2012 roku.

Z tej okazji, w ostatnią środę (23 sierpnia) Paweł Wilk gościł w Ministerstwie Sporu, gdzie został odznaczony przez Ministra Kamila Bortniczuka.

– Ten rok jest dla Pawła Wilka wyjątkowy, gdyż wychowanek Stali Mielec, a zarazem legenda mieleckiego szczypiorniaka po 25 latach zakończył karierę zawodowego szczypiornisty – powiedział Poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos, który również wręczył Pawłowi specjalną nagrodę i podziękowania za wkład w rozwój mieleckiego sportu.

– Wspólnie spojrzeliśmy w przeszłość, podsumowaliśmy sportowe osiągnięcia naszego mistrza oraz przeprowadziliśmy dyskusję nad wykorzystaniem sportowego potencjału Podkarpacia. Nie zabrakło także osobistych podziękowań Pana Ministra w kierunku naszego sportowca na medal – dodał Fryderyk Kapinos.

Podczas uroczystości obecny był również prezes Roman Kowalik, który wręczył Ministrowi Sportu odznakę klubu Handball Stal Mielec oraz przekazał zaproszenie na mecz Ligi Centralnej w nowej Hali MOSiR w Mielcu.