Charytatywna pomoc prezesa Romana Kowalika

0
485

W ubiegłym tygodniu w Rado Resort w Woli Chorzelowskiej odbyła się Mielecka Gala Mecenasa Ochrony Środowiska. Gala została zorganizowana przez naszego sponsora, spółkę Euro-Eko. W wydarzeniu wziął udział prezes Roman Kowalik.

Mielecka Gala Mecenasa Ochrony Środowiska to przede wszystkim przyznane nagrody dla Mecenasów Ochrony Środowiska z Podkarpacia, ciekawy panel dyskusyjny, w którym poruszono tematy przyszłości przyjaznych dla środowiska paliw alternatywnych, ale również część charytatywna i licytacje na rzecz osób potrzebujących.

W tym roku środki uzyskane z licytacji zostaną przekazane na organizację obozu narciarskiego dla dzieci i młodzieży zrzeszonej przy świetlicy mieleckiej parafii pod wezwaniem Ducha Świętego. Miło nam poinformować, że sporą cegiełkę do tego szczytnego celu dołożył prezes klubu Handball Stal Mielec – Roman Kowalik. Prezes wylicytował koszulkę bramkarza piłkarskiej PGE FKS Stali Mielec – Bartosza Mrozka – za kwotę 2500 złotych. Poza tym dostarczył na licytację przedmioty z naszego klubu – koszulkę zawodnika oraz piłkę.

To kolejna aktywność charytatywna prezesa Kowalika w ostatnich tygodniach. Zaangażowany jest również mocno w pomoc dla 1,5 rocznego Filipka Biesia, który urodził się z poważną wadą obu rączek i do normalnego funkcjonowania potrzebna mu jest bardzo droga operacja. Podczas pikniku charytatywnego w Przecławiu prezes Kowalik na rzecz pomocy Filipkowi wylicytował koszulkę wicemistrzyni świata w chodzie sportowym, Katarzyny Zdziebło.

Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu hej.mielec.pl.