Handball Stal Mielec

Sparingowa porażka z Tarnowem

Korzystając z przerwy na mecze reprezentacyjne, Handball Stal Mielec zmierzyła się u siebie w sparingu z Grupą Azoty Unią Tarnów. Goście wygrali 35:30

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:19 na korzyść przyjezdnych z Tarnowa. Goście tak dobry rezultat wypracowali przede wszystkim w końcówce, gdy zdobyli kilka bramek z rzędu. Wcześniej mielczanie mieli z nimi kontakt – przegrywali dwoma, trzema trafieniami. Końcówka to jednak trochę niedokładności i strat w zespole Handball Stali Mielec i stąd też taki rezultat do przerwy.

Początek drugiej połowy to lepsza i skuteczniejsza gra mielczan. W 40.minucie udało się zmniejszyć rozmiar strat do pięciu bramek (17:22). Tu warto pochwalić bramkarza Stali – Dawida Dekarza – który nie dość, że obronił rzut karny, zaliczył kilka udanych interwencji, to jeszcze szybkimi podaniami rozpoczynał skuteczne kontry. To m.in. z jego podań swoje gole zdobył Paweł Napierała.

Po kontrze gola zdobył również Adam Babicz i w 47. minucie zrobiło się już tylko cztery bramki różnicy (22:26).

W kolejnych minutach podopiecznym Rafała Glińskiego nie udało się jednak jeszcze bardziej zbliżyć do rywala. Wynik tak naprawdę cały czas oscylował wokół 4-5 bramek różnicy na korzyść drużyny Grupa Azoty Unia Tarnów.

Do końca meczu obraz gry już niewiele się zmienił. Tarnowianie zbudowanej w pierwszej połowie przewagi nie oddali i pewnie wygrali to spotkanie.

Handball Stal Mielec – Grupa Azoty Unia Tarnów 30:35 (12:19)

Stal: Dekarz 1 – Wilk 4, Ruhnke 6, Nowak, Babicz 3, Krzysztofik 7, Wołynew, Napierała 3, Kaźmierczak, Smoliński 1, Stefani 2, Goliszewski 2, Włoskiewicz 1, Osmola. Trener Rafał Gliński.

Unia: Bartosik, Małecki – Wątroba 2, Sanek 1, Podsiadło 9, Yoshida 3, Kowalik 4, Matsuura 1, Bushkou 6, Pinda, Wajda 2, Sikora 2, Mrozowicz, Zahirović 3, Małek 1, Kasahara 1. Trener Tomasz Strząbała.

Więcej od Handball STAL