Musimy wspiąć się na wyżyny możliwości. W sobotę mecz z Azotami Puławy [ZAPOWIEDŹ]

0
201

Handball Stal Mielec nie będzie faworytem, ale nikt się nie podda. W sobotę mielczanie zagrają na wyjeździe z brązowym medalistą bieżącego sezonu PGNiG Superligi, Azotami Puławy. Początek spotkania w sobotę (7 maja) o godzinie 19:00. Transmisja w Emocje.TV.

Sytuacja na dole tabeli wciąż jest emocjonująca. Handball Stal Mielec wygrywając w ostatnią niedzielę z Wybrzeżem Gdańsk zachowała szanse na utrzymanie się w PGNiG Superlidze. Oprócz mielczan, wciąż zagrożone spadkiem są: Sandra SPA Pogoń Szczecin, Grupa Azoty Unia Tarnów i Torus Wybrzeże Gdańsk. Nic więc dziwnego, że w ostatnich dwóch kolejkach każdy punkt będzie na wagę złota.

Podopieczni trenera Rafała Glińskiego do meczu z Azotami na pewno podejdą podbudowani zwycięstwem z Gdańskiem. – Miło się wygrywa każdy mecz, tym bardziej, że wiemy jaka jest nasza sytuacja w tabeli, a dodatkowo jest końcówka sezonu – podkreślił szkoleniowiec Handball Stali Mielec. – Cały czas mamy nadzieję, a tym zwycięskim meczem te nadzieje podtrzymaliśmy. To może tylko pozytywnie wpłynąć na postawę zespołu. Takie zwycięstwo, w takich okolicznościach to zawsze jest coś dużego – dodaje.

Przed jego drużyną ostatnie dwa mecze w tym sezonie. W najbliższą sobotę zagrają z Azotami Puławy, a za tydzień w niedzielę udadzą się do Tarnowa na mecz Unią. – Chcemy zagrać o wszystko. Wiemy, że jedziemy na bardzo ciężki wyjazd do Puław. To drużyna, która ma ogromną jakość na każdej pozycji i tam o dobry wynik będzie bardzo trudno. To jest jednak sport i nie takie rzeczy sport widział, dlatego nie możemy od razu złożyć broni, że to są brązowi medaliści, a my dalej walczymy o utrzymanie. Pojedziemy tam optymistycznie nastawieni.

Rafał Gliński uczestniczył w wielu meczach Stali z Azotami, który niegdyś nazywane były „Małą Świętą Wojną”. Dziś obie drużyny są jednak na dwóch różnych biegunach. Co więc zrobić, żeby atuty naszych przeciwników zniwelować?

– Rzucić jedną bramkę więcej niż oni – uśmiecha się trener Gliński. – Tak poważnie, to my jako Handball Stal Mielec musimy wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności i wtedy można walczyć z Azotami. Oczywiście tak jak podkreśliłem wcześniej, jest to bardzo ciężki przeciwnik, niewygodny, niezwykle silny. Zasłużenie już zdobył brązowy medal, aczkolwiek to jest sport i wszystko może się zdarzyć.

Początek meczu Azoty Puławy – Handball Stal Mielec w sobotę (7 maja) o godzinie 19:00. Transmisja spotkania w serwisie Emocje.TV. 

Klub Handball Stal Mielec organizuje darmowy wyjazd dla kibiców. Wyjazd autokaru w sobotę (7 maja) o godzinie 13:30 spod parkingu obok hali Szkoły Podstawowej nr 7. Zapisy trwają w biurze klubowym do piątku (6 maja) do godziny 16:00. Więcej informacji pod numerem telefonu 696 740 266.