Bartosz Wojdak: Musimy zagrać konsekwentnie, cały czas walczyć

0
181
Bartosz Wojdak

– Musimy zagrać konsekwentnie, cały czas walczyć, nie odpuszczać i nie dać rywalowi odjechać na większą ilość bramek – mówi Bartosz Wojdak przed sobotnim meczem z Orlen Wisłą Płock.

Naszego najbliższego rywala nie trzeba przedstawiać żadnemu kibicowi piłki ręcznej w Polsce. – Orlen Wisła Płock jest jedną z najlepszych drużyn w Polsce, od wielu lat grają na bardzo wysokim poziomie – przyznaje Bartosz Wojdak.

Jak więc zagrać z takim rywalem, żeby napsuć mu jak najwięcej krwi? – My musimy zagrać konsekwentnie, cały czas walczyć, nie odpuszczać i nie dać rywalowi odjechać na większą ilość bramek.

Mecz z Orlen Wisłą to również spotkanie ze starymi znajomymi. Bramkarzem drużyny z Płocka jest Krystian Witkowski, wychowanek Stali Mielec, a drugim trenerem jest Dawid Nilsson – w sezonach 2019/20 i 2020/21 szkoleniowiec naszej drużyny. – Wiadomo, zawsze fajnie zagrać przeciwko zawodnikom, czy jak w tym wypadku trenerowi, z którym się razem pracowało – podkreśla Bartosz Wojdak.

– Takich meczów jest jednak sporo i nie można patrzeć na sentymenty. Jeżeli Krystian Witkowski stanie w bramce i zagra przeciwko nam, to życzę mu, żeby odbił jak najmniej piłek. Oczywiście, Krystian może mieć przewagę nad nami, bo wie jak rzucamy. My jednak też znamy jego interwencje, więc zobaczymy jak to wyjdzie w meczu – uśmiecha się nasz rozmówca.

Początek meczu Handball Stal Mielec – Orlen Wisła Płock w najbliższą sobotę (19 lutego) o godzinie 17:00 w Powiatowym Centrum Sportu w Staszowie. Wstęp wolny.

W przerwie meczu nasi najmłodsi kibice będą mieć szansę wziąć udział w treningu piłki ręcznej. Wyjątkowy trening poprowadzi skrzydłowy Handball Stali Mielec – Rafał Krupa. Partnerem wydarzenia jest Enea Elektrownia Połaniec Spółka Akcyjna.

Plakat trening z mistrzem