Mecz kontrolny z Azotami Puławy

0
362

W dniu 27.01.2022 (czwartek) doszło w Mielcu do meczu towarzyskiego z Azotami Puławy. Handball Stal Mielec przystępował do meczu towarzyskiego po kłopotach zdrowotnych związanych z wystąpieniem pozytywnych przypadków wirusa Covid-19, zaś drużyna z Puław przyjechała do Mielca w dość okrojonym składzie. Związane to było z występami zawodników kadrach narodowych w Mistrzostwach Europy. Mecz odbył się w dość nietypowych warunkach, ponieważ drużyny rozegrały mecz towarzyski w 4 kwartach po 15 minut.
Mecz rozpoczął się pomyślnie dla gospodarzy. Już w 6 minucie prowadziliśmy 4:2 po skutecznych rzutach Dawida Ruhnke. Pomimo wyrównanej walki to drużyna z Puław, po bramce Antoniego Łangowskiego, okazała się nieco lepsza
Druga kwarta nie należała do drużyny Handball Stal Mielec, która zaczęła popełniać błędy własne a w dodatku dobrze był dysponowany bramkarz drużyny gości Wojciech Borucki. Skutkowało to kontratakami i szybkimi atakami drużyny z Puław, która powiększyła przewagę do 6 bramek a wynik po 30 minutach był 11:17.
Na początku trzeciej kwarty drużyna gospodarzy, po skutecznej kontrze Igora Graczyka i dwóch bramkach Dimitry Smolikau, zaczęła odrabiać straty co doprowadziło do wyiku 14:17. Jednak druga część trzeciej kwarty należała do Wojciecha Gumińskiego i Dawida Fedeńczaka którzy rzucili 5 z 6 bramek i koniec kwarty zakończył się wynikiem 16:23
W ostatniej części spotkania drużyna Handball Stal Mielec prezentowała się bardzo dobrze. Gra w ataku pozycyjnym doprowadzała do klarownych sytuacji i wysokiej skuteczności w ataku.
Mecz zakończył się wynikiem 25:31 dla zespołu Azotów Puław.

Handball Stal Mielec: Procho, Dekarz – Misiejuk (4),Ruhnke (4) ,Puljizovic (4),Pribanic (3),Smolikau (3), Monczka (2), Graczyk (1) , Krupa (1),  Valyntsau (1), Wilk (1), Osmola (1), Wojdak, Sobut, Nowak,

Azoty Puławy: Bourcki (2) – Kowalczyk (7), Łangowski (6), Gumiński (4), Fedeńczak (4), Rogulski (4), Jurecki (2), Baranowski (1), Konieczny (1), Jarosiewicz, Figura