Terminarz na sezon 2021/22 PGNiG Superligi

0
435

Superliga sp. z.o.o. ogłosiła terminarz meczów PGNiG Superligi na nadchodzący sezon. Rozgrywki będą odbywały się, podobnie jak w sezonie 2020/2021,  w systemie każdy z każdym: mecz i rewanż. Pierwsze spotkania zostaną rozegrane już 4 września. 

W rozgrywkach PGNiG Superligi wystartuje 14 klubów, które w trakcie sezonu rozegrają 26 serii podzielonych na dwie rundy. Pierwsza z nich rozpocznie się już 4 września. Ostatnia seria I rundy zostanie rozegrana w sobotę, 11 grudnia. Następnie kluby czeka przerwa w rozgrywkach. Jest ona związana ze startem biało-czerwonych w turnieju Mistrzostw Europy, który odbędzie się w styczniu na Węgrzech i Słowacji.

Inauguracja II rundy planowana jest na 5 lutego, a ostatnia seria meczów PGNiG Superligi odbędzie się 15 maja 2022 roku. Po niej poznamy ostateczny kształt tabeli, w tym drużynę, która zostanie Mistrzem Polski oraz zespół, który zajmie ostatnie miejsce w rozgrywkach i spadnie do Ligi Centralnej. Z kolei przedostatnia drużyna PGNiG Superligi rozegra dwumecz barażowy z drugim uprawnionym do awansu zespołem z Ligi Centralnej. Stawką dwumeczu będzie gra w PGNiG Superlidze w kolejnym sezonie.

 

Najważniejsze terminy sezonu 2021/22 PGNiG Superligi:

– 4 września: rozpoczęcie rozgrywek

– 11 grudnia: ostatnia seria rozgrywek I rundy

– 5 lutego: początek II rundy

– 15 maja: ostatnia seria rozgrywek II rundy

– 28/29 maja: I mecz barażowy

– 1 czerwca: II mecz barażowy

 

Najlepsze mecze w TVP Sport

Topowe starcia w PGNiG Superlidze będą transmitowane na kanale TVP Sport, w aplikacji mobilnej TVP Sport i stronie www.tvpsport.pl.