Trening otwarty SPR Stal Mielec S.A.

0
220

Wczoraj-19.07. 2021 roku odbył się otwarty dla mediów i kibiców trening SPR Stali Mielec. Była to doskonała okazja do poznania założeń sportowych drużyny oraz zobaczenia jak wyglądają przygotowania do nowego sezonu.

Poznaliśmy cały skład, który wystąpi w barwach biało-niebieskich, aczkolwiek w planach jest jeszcze pozyskanie trzeciego bramkarza.

-Najbliższy czas pokaże czym jeszcze zaskoczymy kibiców. Na razie nie możemy zdradzać- mówi Prezes SPR Stal Mielec-Roman Kowalik.

W najbliższych dniach do treningów wrócą Bartosz Wojdak, który reprezentował nasz kraj w Mistrzostwach Europy w Piłce Ręcznej Plażowej i Igor Graczyk, który przebywa na Zgrupowaniu Kadry Narodowej Juniorów i będzie reprezentował nasz kraj w Mistrzostwach Europy U19. Kilkoro zawodników musi dojść do siebie po lekkich kontuzjach, ale do sezonu drużyna powinna wystartować w pełni sił i zdrowia.

Tydzień poprzedzający trening otwarty pozwolił trenerowi poznać się od strony sportowej z zespołem.

-Chłopaki są skorzy do pracy. Czasami coś narzekają, ale też taki byłem, więc wiem co to znaczy. Aczkolwiek jak coś jest do zrobienia, to jest to zrobione. To co teraz wypracujemy będzie naszym paliwem na najbliższe 3-4 miesiące- mówi trener Rafał Gliński.

Jeśli chodzi o cele sportowe, to na pewno zespół będzie walczył o wyższą pozycję niż w poprzednim sezonie.

-Będziemy chcieli osiągnąć cel, który postawi zespołowi Prezes- mówi Rafał Gliński

Do Mielca wróciły legendy mieleckiego szczypiorniaka- Antonio Pribanić i Grzegorz Sobut

-Dostałem propozycję powrotu do Mielca, gdzie spędziłem sporo fajnych chwil-mówi Grzegorz Sobut. Wizja zespołu na kolejne lata była Jego powodem powrotu do Stali.

-Widać było na papierze, że Stal Mielec jest mocna, niestety nie przełożyło się to na wyniki. Kiedyś też tak to wyglądało- wchodziliśmy do ligi, spadaliśmy z ligi, aż w końcu coś zatrybiło. Mam nadzieję, że tu też to nastąpi- mówi Grzegorz Sobut.

Powrót Antonio Pribanić był kolejną miłą niespodzianką dla kibiców.

-Dzwonili do mnie ludzie z klubu i kibice. Wszyscy pamiętają jak grałem w Stali i postanowiłem pomóc drużynie. Będę zadowolony jak znajdziemy się w środku tabeli Superligi

W wywiadzie Antonio wspomina jak zmieniło się miasto Mielec, jakie wrażenie robi hala, która się tu buduje.

W zespole SPR Stal Mielec S.A. nastąpiła wymiana wszystkich trzech bramkarzy. Na tej pozycji wystąpią Damian Procho i Dawid Dekarz. W wywiadzie dla mediów Damian chce godnie zastąpić kolegów i wykonać zadanie mu powierzone. Wspólnie z Dawidem są dobrze przygotowani do sezonu i dają nadzieję na bardzo dobre wyniki. Na razie nie zdradzają jaka będzie taktyka w obronie.

Skład drużyny SPR Stal Mielec:

Sztab szkoleniowy:

Rafał Gliński- trener

Michał Chodara- drugi trener

Piotr Bachan- trener przygotowania motorycznego

Maria Tomczyk- fizjoterapeuta

Bramkarze:

Dawid Dekarz

Damian Procho

Rozgrywający:

Łukasz Nowak- kapitan

Marek Monczka

Grzegorz Sobut

Kacper Sobczyk

Igor Graczyk

Dzianis Valyntsau

Dzmitri Smolikau

Kacper Adamczuk

Bartosz Wojdak

Miljan Ivanović

Skrzydłowi:

Paweł Wilk

Michał Chodara

Rafał Krupa

Dawid Ruhnke

Obrotowi:

Kosta Petrović

Antonio Pribanić

Wywiady i zdjęcia poniżej:

Wywiady