Przegrywamy z Sandra SPA Pogonią Szczecin.

0
198

Porażka oznacza sportowy spadek. To nie tak miało być. To my mieliśmy wygrać w Szczecinie, a jednocześnie Piotrkowianin miał nie wygrać z Kwidzynem. Tymczasem my przegraliśmy z Sandra SPA Pogonią, a drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego wygrała w karnych z MMTS-em. Takie wyniki oznaczają, że sportowo spadamy z PGNiG Superligi.

Początek meczu w stolicy województwa zachodniopomorskiego nie zapowiadał takiego dramatu. To mielczanie lepiej weszli w spotkanie, z drugiej linii szalał Ramon Oliveira, nieźle między słupkami spisywał się Tomasz Wiśniewski i mieliśmy 8:6 dla SPR Stali Mielec. Podopieczni trenera Dawida Nilssona cały czas starali się utrzymywać dwubramkowe, a czasem nawet i trzybramkowe prowadzenie. Prym wiedli rozgrywający Ramon Oliveira i Miljan Ivanovic. W drużynie gospodarzy na ogromne pochwały zasługiwał z kolei Dawid Krysiak, który raz po raz ze skrzydła kąsał bramkarzy gości. To właściwie dzięki niemu wynik do przerwy nie był aż tak zły dla jego zespołu. Wszystko zmieniło się jednak od 31.minuty meczu. Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze. W końcu zaczął bronić Mateusz Gawryś, a w ataku w dalszym ciągu skuteczny był Dawid Krysiak i Łukasz Gierak. Mimo, że szczecinianie zaczęli lepiej grać to dopiero w 48 minucie spotkania doprowadzili do wyrównania. Mielczanie nie byli już tak skuteczni, a nie pomagali także bramkarze. W końcówce spotkania ciężar gry na swoje barki wziął Arkadiusz Bosy, którego 2 bramki przypieczętowały zwycięstwo szczecinian. Pierwszy triumf Rafała Białego od 2017 roku nad mielczanami spowodował degradacje gości do 1 ligi. W przyszłym sezonie SPR Stal Mielec będzie występować w pierwszej lidze piłkarzy ręcznych.

Sandra SPA Pogoń Szczecin – SPR Stal Mielec 34:33 (14:17)

Pogoń: Gawryś, Andrysiak – Krysiak 7, Gierak 6, Bosy 5, Biernacki 5, Fedeńczak 4, Krupa 3, Matuszak 2, Krok 1, Wąsowski. Trener Rafał Biały.

SPR Stal: Witkowski, Wiśniewski – Ivanović 8, Oliveira 7, Wołyncew 6, Petrovic 4, Krytski 2, Krupa 2, Mochocki 2, Wilk 1, Janyst 1, Wojdak, Nowak. Trener Dawid Nilsson.