Mecz o utrzymanie. W sobotę zagramy na wyjeździe z Sandra SPA Pogonią Szczecin

0
232

To będzie mecz o utrzymanie w PGNiG Superlidze. W sobotę Sandra SPA Pogoń Szczecin podejmie na własnym parkiecie SPR Stal Mielec.

Tylko zwycięstwo da mielczanom szansę na pozostanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. To wygląda jak małe deja vu. Niemal równo dwa lata temu nasza drużyna była w podobnej sytuacji. Wtedy w ostatniej kolejce musieliśmy wygrać na wyjeździe z Zagłębiem Lubin, a Arka Gdynia jednocześnie nie mogła wygrać z Wybrzeżem Gdańsk. Oba te warunki zostały spełnione i wówczas udało się utrzymać. Jak będzie teraz? Nadzieję na pewno może dać postawa podopiecznych trenera Dawida Nilssona w środowym meczu przeciwko Łomży Vive Kielce. Spotkanie zakończyło się naszą porażką, ale przez większość czasu gry byliśmy równorzędnym rywalem dla 18-krotnego Mistrza Polski.

– Cieszy mnie to, że po bardzo ciężkim boju w Płocku, w ciągu trzech dni udało nam się odbudować – podkreśla szkoleniowiec SPR Stali Mielec. – W piątek wyjeżdżamy do Szczecina, gdzie będziemy grać o życie. Nie mamy marginesu błędu i musimy jechać tam walczyć o punkty, tylko to może uratować nasz byt w PGNiG Superlidze – dodał. Optymizmem można napawać historia naszych spotkań w Szczecinie. To dla nas wyjątkowo gościnny parkiet, bo wygraliśmy na nim wszystkie mecze od 2016 roku, nieważne czy w fazie zasadniczej, czy w rundzie play-out. Warunkiem utrzymania w PGNiG Superlidze jest nasza wygrana w Szczecinie oraz równoczesna porażka Piotrkowianina Piotrków Trybunalski w meczu z MMTS-em Kwidzyn. Początek meczu Sandra SPA Pogoń Szczecin – SPR Stal Mielec w sobotę (5 czerwca) o godzinie 15. Transmisja w Emocje.TV.