Czas się przełamać! W niedzielę gramy z MMTS-em Kwidzyn

0
181

W niedzielę o godzinie 16 podejmiemy na własnym parkiecie drużynę MMTS-u Kwidzyn. W pierwszym meczu zdecydowanie lepsi byli nasi rywale, teraz liczymy na rewanż.

Będzie to już trzecie spotkanie rundy rewanżowej PGNiG Superligi. Trzeba przyznać, że nie zaczęliśmy jej za dobrze – od porażek z Górnikiem Zabrze i Grupą Azoty SPR-em Tarnów. Do tego trzeba jeszcze doliczyć porażkę w zaległym meczu z Chrobrym Głogów.

Widać więc, że nasza drużyna wpadła w poważny dołek i jak tlenu potrzebuje zwycięstwa. Wygrana i komplet punktów z pewnością poprawiły by nastroje w klubie oraz sytuację w tabeli, która staje się coraz gorsza. W lidze wyprzedzamy jedynie Piotrkowianina Piotrków Trybunalski.

– Na pewno jest to dla nas obciążenie, w głowach przede wszystkim. Szczególnie po tym ostatnim meczu w Tarnowie, który nam całkowicie nie wyszedł – mówi Łukasz Janyst, kapitan SPR Stali Mielec. – Robimy teraz wszystko, by jak najlepiej przygotować się do meczu z Kwidzynem i zmazać tę plamę po meczu w Tarnowie – dodaje.

Łukasz Janyst przyznaje, że presja towarzyszy zespołowi przed każdym meczem. – W sporcie presja jest czymś normalnym. Naszym zadaniem jest to, że musimy się z nią zmierzyć jako drużyna i wyjść na boisko, by walczyć do samego końca o zwycięstwo.

Nikt w Mielcu nie może dobrze wspominać naszego pierwszego meczu z MMTS-em Kwidzyn w tym sezonie. Podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki bez większych problemów wygrali 30:23. MMTS jest również dużo wyżej od nas w tabeli – zajmuje obecnie 8.miejsce.

– Mogę obiecać, że będziemy walczyć do samego końca – podkreśla Łukasz Jansyt. – Wszyscy znamy naszą sytuację, punkty nam są potrzebne. Wspomniany mecz w Kwidzynie nam wybitnie nie wyszedł, musimy teraz zrobić wszystko, żeby do takiej sytuacji więcej nie dopuścić. Po tamtym meczu mieliśmy dość szybko analizę wideo i wyciągaliśmy wnioski. Tak samo będzie teraz, gdy znów będziemy analizowali grę naszego przeciwnika, tak by się dobrze ustawić, a nasza gra funkcjonowała najlepiej, jak tylko może – kończy kapitan SPR Stali Mielec.

Początek meczu SPR Stal Mielec – MMTS Kwidzyn w niedzielę o godzinie 16. Transmisja w Emocje.TV.