Rozpędzona Stal zatrzymana w Lubinie

0
83

Stal z trzema zwycięstwami z rzędu, a po drugiej stronie boiska Zagłębie Lubin, które u siebie nie przegrało już pięciu kolejnych spotkań. Przed niedzielnym meczem obu zespołów pewne było tylko to, że jedna z tych serii dobiegnie końca.

Wynik meczu otworzyli gospodarze, lecz bardzo szybko odpowiedział Piotr Krępa. O ile pierwsze minuty były dość wyrównane, o tyle z biegiem czasu inicjatywę na boisku zaczęli przejmować podopieczni Bartłomieja Jaszki, którzy głównie za sprawą Stanisława Gębali wyszli na prowadzenie 8:5. O czas dla swojego zespołu poprosił Dawid Nilsson, lecz na niewiele się to zdało, gdyż po wznowieniu gry Zagłębie dorzuciło kolejne dwie bramki i prowadziło już 10:5.
Stal nie pozwoliła jednak rywalom odskoczyć jeszcze bardziej i do szatni obie drużyny schodził przy prowadzeniu „Miedziowych” 14:10.

Mielczanie w ostatnich meczach przyzwyczaili swoich kibiców, że drugie połowy spotkań zaczynają z wysokiego C, i nie inaczej było tym razem! Podopieczni Dawida Nillsina i Marcina Basiaka po bramkach Miljana Ivanovicia, Piotra Krępy i dwóch trafieniach Bartosza Wojdaka doprowadzili do remisu. Serię gości przerwał dopiero w 38. minucie Wojciech Hajnos, co było momentem kluczowym, gdyż lubinianie w krótkim odstępie czasu dorzucili kolejne pięć trafień, zaś Stal odpowiedziała tylko golem Piotra Krępy. Gospodarze przewagi którą wypracowali sobie kwadrans przed końcem spotkania nie oddali już do końca i ostatecznie triumfowali 32:23 odnosząc szóste zwycięstwo z rzędu na własnym parkiecie, i tym samym awansując na piąte miejsce w tabeli PGNiG Superligi.

Mielczanie zaś musieli obejść się smakiem i po trzech zwycięstwach z rzędu uznać wyższość rywala. Szansa na kolejne punkty jednak już w sobotę, kiedy to Stal podejmie na własnym boisku Chrobry Głogów, którego kilkanaście dni temu pokonała w Pucharze Polski.

MKS Zagłębie Lubin – SPR Stal Mielec 32:23 (14:10)

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Wiącek – Borowczyk, Pawlaczyk, Gębala 5, Dudkowski 2, Sroczyk 6, Tokaj 3, Pietruszko 1, Marciniak 3, Hajnos 5, Bogacz, Kupiec 2, Adamski 2, Drobiecki 3, Chychykalo.

SPR Stal: Andelić, Wiśniewski, Witkowski – Krępa 7, Mochocki, Kornecki, Jędrzejewski 1, Nowak, Wołyncew 3, Chodara 3, Olszewski, Wojdak 4, Ivanović 5, Krupa.