W Opolu pójść za ciosem!

0
87

Po 113 dniach oczekiwania mielecka Stal w końcu wygrała ligowy mecz, a wyższość „Czeczeńców” uznać musiało Wybrzeże Gdańsk. Podopieczni Michała Przybylskiego i Marcina Basiaka będą chcieli pójść za ciosem, a szansa na kolejne punkty już w niedzielę w Opolu.

Gwardia to jeden z czołowych zespołów naszej ligi, lecz Stal nie jest w tym pojedynku bez szans, co pokazał poprzedni sezon, kiedy to opolanie polegli w Mielcu 40:38. Rewanż za zeszłoroczną porażkę podopieczni Rafała Kuptela wzięli jednak na początku trwających rozgrywek, kiedy to zwyciężyli na Podkarpaciu dość wyraźnie, bo aż 39:28.

Gwardia ma jednak w tym sezonie swoje problemy, a są nimi kontuzje z którymi zmagają się czołowi zawodnicy. Pomimo tego opolanie w dalszym ciągu są wysoko w tabeli, co tylko pokazuje siłę naszego niedzielnego rywala.

Stal podbudowana ostatnim meczem z Wybrzeżem będzie chciała odnieść kolejne zwycięstwo, które pozwoli zespołowi na zyskanie jeszcze większej pewności siebie i wiary we własne umiejętności, co obecnie jest ważniejsze niż ligowe punkty, które już niedługo po rundzie zasadniczej zespołom walczącym o utrzymanie zostaną wyzerowane, a prawdopodobnie to właśnie w tym gronie znajdzie się Stal Mielec, czego nie ukrywa również Michał Przybylski, który do Mielca przyszedł z jasnym celem – utrzymać Stal w PGNiG Superlidze!

21. seria PGNiG Superliga: Gwardia Opole – SPR Stal Mielec, 10.03.2019, godz. 18:00, Stegu Arena, Opole.