Na początek AMŚ Polska słabsza od Rumuni.

0
121
26.07.2018 Warszawa Pilka reczna Zgrupowanie mlodziezowych Reprezentacji Polski n/z trener Piotr Przybecki Foto Adam Starszynski / PressFocus

W Rijece rozpoczęły się Akademickie Mistrzostwa Świata. W kadrze Reprezentacji Polski znalazło się dwóch naszych zawodników – Piotr Krępa i Rafał Krupa. Niestety w pierwszym meczu Polska przegrała z Rumunią 20:28. Biało-czerwoni w grupie za rywali mają ponadto Koreę Płd., Chińskie Tajpej i Japonię.

Podopieczni Piotra Przybeckiego słabo weszli w inauguracyjny mecz. Mnożyły się proste błędy w rozegraniu piłki. Nasz zespół w pierwszej części gry nie wykorzystał dwóch rzutów karnych.

Po przerwie polscy akademicy zaczęli z większym animuszem. Dzięki temu zmniejszyli straty do stanu 14:17. Później ponownie proste błędy dały znać o sobie co szybko odbiło się na rezultacie. Rumuni, posiadający lepsze warunki fizyczne, z każdą kolejną minutą zaczęli szanować piłkę. Kapitalnie współpracowali ze swoim obrotowym, który podania zamieniał na bramkę lub rzut karny.

We wtorek Biało-czerwoni zmierzą się z Koreą Płd.

RUMUNIA – POLSKA 28:20 (15:10)

źródło i foto: zprp.pl