„Biało-Czerwoni” w Siofok na drugim miejscu!

0
110

W dniach 11.07-14.07 w węgierskim Siofok rozegrany został towarzyski turniej, gdzie mierzyły się reprezentacje Rosji, Serbii, Węgier i Polski, która już za kilka dni rozpocznie zmagania w Finałach Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Celje. Wśród podopiecznych Bogdana Kowalczyka jest nasz wychowanek – Piotr Rybski.

W pierwszym spotkaniu polska reprezentacja podzieliła się punktami z Rosją, choć po pierwszej połowie lepsi byli „Biało-Czerwoni”. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Piotr Rybski.
Emocji nie brakowało również podczas drugiego starcia z Serbią, które zakończyło się zwycięstwem młodych reprezentantów naszego kraju 26:25.
O zwycięstwie w turnieju zadecydować miał więc bezpośredni pojedynek w ostatnim meczu, gdzie Węgry mierzyły się z Polską. Niestety gospodarze okazali się lepsi i to oni stanęli na najwyższym stopniu podium. Nasi reprezentanci z drugim miejscem wrócili więc do kraju, skąd 18. lipca udadzą się na słoweńskie Mistrzostwa.

Polska – Rosja 23:23 (9:12)
Polska: Bartosik  Foterek – Adamczyk 6, Mauer 4, Gregułowski 3, Jarosiewicz 3, Pietrasik 3, Rybski 2, Przytuła 1, Zarzycki 1, Orpik, Bulski, Klimków, Milewski.

Polska – Serbia 26:25 (12:10)
Polska: Foterek, Bartosik – Bulski, Gregułowski 6, Jarosiewicz, Klimków 1, Komarzewski, Mauer 8, Milewski, Orpik 1, Pietrasik 4, Przytuła, Zarzycki 2, Krysiak 3, Gądek, Rybski, Adamczyk 1.

Węgry – Polska 30:26 (13:15)
Polska: Foterek, Bartosik – Pietrasik 4, Orpik, Gregułowski 1, Bulski, Klimków 1, Adamczyk 5, Gądek, Zarzycki 1, Przytuła, Milewski. Komarzewski, Jarosiewicz 3, Mauer 11, Krysiak, Rybski.