Jakub Ćwięka w siódemce kolejki!

0
310

Wygrana w Piotrkowie Trybunalskim była wyjątkowa, gdyż wyrwana w rzutach karnych i pierwsza w 2018 roku. W tym meczu pierwsze skrzypce grał Tomasz Wiśniewski, lecz niesamowicie „odpalił” również nasz wychowanek – Jakub Ćwięka, który w pełni zasłużenie znalazł się w siódemce kolejki!

Portal „WP Sportowe Fakty” tak uzasadnił swój wybór: „Wiktor Kawka dochodził do zdrowia po chorobie, zastąpił go 20-letni wychowanek Stali, który przeważnie „grywa ogony”. Jak widać, w Piotrkowie nie przygotowali się na warianty z Ćwięką w roli głównej. Bez specjalnego namysłu odpalał z daleka, nawet z bardzo daleka. Kilka razy ściągnął pajęczynę z bramki Piotrkowianina. Skuteczność przeciętna (50 proc.), ale przy 18 próbach dała znakomity wynik – dziewięć bramek. By uzmysłowić skalę wyczynu, to w 11 poprzednich występach Ćwięka uzbierał siedem goli. Stal – przy olbrzymim udziale zmiennika – przełamała impas i wygrała po raz pierwszy w 2018 roku (po karnych).”

Całe zestawienie możecie zobaczyć tutaj: https://sportowefakty.wp.pl/pilka-reczna/742261/kapela-gral-jak-z-nut-siodemka-25-kolejki-pgnig-superligi

Gratulacje „Zigi” i mamy nadzieję, że to dopiero początek!