Wiktor Kawka i Rudolf Cuzić w siódemce kolejki!

0
120

Po meczu z MMTS-em Kwidzyn Wiktor Kawka został wybrany najlepszym graczem serii. Jak się okazało nie było to ostatnie „mieleckie” wyróżnienie, gdyż w zestawieniu „najlepszej siódemki” przygotowanym przez portal SportoweFakty.pl znalazło się aż dwóch naszych zawodników!
Wyróżnieni zostali oczywiście Wiktor Kawka oraz Rudolf Cuzić!

Portal SportoweFakty tak uzasadnił swój wybór:

Wiktor Kawka: „Bohaterem tygodnia został natomiast Kawka. 21-letni rozgrywający Stali w sobotnim meczu z MMTS-em był nie do zatrzymania. Były młodzieżowy reprezentant Polski zdobył aż 11 bramek, i to przy niezłej 73-procentowej skuteczności rzutów. W Mielcu wybrano MVP spotkania, a później kibice uznali go też najlepszym graczem serii. To wszystko na potwierdzenie słuszności pierwszego w karierze powołania do reprezentacji Polski B”.

Rodolf Cuzić: „Jedenastu bramek Kawki nie byłoby z pewnością bez fantastycznych asyst Cuzicia. Chorwat od momentu przyjazdu do Mielca robi wystarczająco dużo, by nikt z kibiców Stali nie żałował odejścia z klubu Ołeksandra Kyrylenki. Świetnie grał już w pierwszych meczach ligi, ale chyba najlepszy występ zaliczył przeciwko MMTS-owi. Do sporego worka asyst dorzucił też sześć bramek w siedmiu próbach”.

Całe zestawienie można zobaczyć tutaj: https://sportowefakty.wp.pl/pilka-reczna/715430/siodemka-6-kolejki-pgnig-superligi

Chłopakom gratulujemy i liczymy na więcej!