Sezon czas zacząć!

0
160

Okres przygotowawczy dobiegł końca. Już w najbliższy piątek podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja meczem w Puławach rozpoczną nowy sezon PGNiG Superligi 2017/2018!

Spośród całej stawki Stal i Azoty będą pierwszymi zespołami które wybiegną na parkiet w nowym sezonie. Jest on dla polskiej piłki ręcznej jest szczególny, gdyż obchodzimy własnie 100-lecie szczypiorniaka w naszym kraju.

Azoty to aktualny brązowy medalista Mistrzostw Polski, lecz w Puławach coraz głośniej mówi się o o krążku koloru srebrnego, i nie skończyło się tylko na słowach, gdyż zespół wzmocniło aż ośmiu graczy, w tym sprowadzony z ligi francuskiej – Marko Panić.

O jego sile rażenia mieliśmy okazję przekonać się już dwukrotnie podczas okresu przygotowawczego. W pierwszym sparingu do mieleckiej bramki Bośniak trafił osiem razy w…20. minut, a puławianie cały mecz wygrali pewnie 38:15, i tym samym dając nam srogą lekcję, która zaowocowała kilkanaście dni później. To własnie podczas Memoriału im. Antoniego Weryńskiego Stal zmierzyła się z Azotami po raz drugi. Co prawda mecz ten również wygrali podopieczni Daniela Waszkiewicza 31:28, lecz „Biało-Niebiescy” ambitnie walczyli do samego końca, pozostawiając po sobie bardzo dobre wrażenie.

Ubiegły sezon był dla Stali udany, a skazywani na okupowanie dołu tabeli mielczanie niespodziewanie zajęli 5. miejsce w swojej grupie i w barażach o play-offy nieznacznie przegrali z Górnikiem Zabrze.
Już na półmetku rozgrywek kibice wybrali mielecką Stal jako największą niespodziankę sezonu i nie mamy nic przeciwko, aby „Czeczeńcy” ponownie wszystkich mile zaskoczyli, tym bardziej że po nowych transferach zespół wydaje się bardziej zrównoważony i silniejszy.

Azoty Puławy – SPR Stal Mielec, 01.09.2017, godz. 18:00, Puławy